17.5 C
Judeţul Teleorman
duminică, mai 22, 2022

Rezultate notabile pentru sportivii CSM ALEXANDRIA, la ediţia 2022 a Campionatului Naţional de Karate SKDUN

Articole noi

Info TRhttps://infotr.ro
Stiri, reportaje, anchete si informații din Teleorman.

În perioada 19-20 februarie, Sala Sporturilor Gabriela Szabo din Voluntari a găzduit ediţia 2022 a Campionatului Naţional de Karate, competiţie desfăşurată sub egida SKDUN (SHOTOKAN KARATE-DO OF UNITED NATIONS) din cadrul FRAM (Federaţia Română de Arţe Marţiale). întrecere ce a adunat 40 de cluburi din ţară.
Sportivii CSM Alexandria, aflaţi sub pregătirea lui sensei Caracaleanu Sorin Gabriel, au participat în număr de 34, iar la sfârşitul celor două zile ale competiţiei, au reuşit să se claseze pe locuri fruntaşe ale podiumului naţional, obţinând 34 medalii de aur, 28 de argint şi 22 de bronz.

Medalie de aur şi titlul de Campioni naţionali au obţinut următorii:

  1. Necea Bianca: Kata individual; Kihon ippon kumite; Kihon sambon kumite
  2. Badea Alexandru: Kata individual; Kihon ippon kumite; Kihon sambon kumite
  3. Siteavu Matei: Kata individual; Kihon ippon kumite; Kihon sambon kumite
  4. Simionescu Vlad: Kata individual; Kihon ippon kumite; Kihon sambon kumite
  5. Tudorache Alexandru: Kata individual; Kihon Kumite
  6. Badea David Alexandru: Kihon sambon kumite; Kihon ippon kumite
  7. Dina Silviu Matei: Kata Individual; Kihon ippon kumite
  8. Dincă David: Kihon ippon kumite; Kihon sambon kumite
  9. Bogdan Rareş: Kata individual; Kihon ippon kumite
  10. Răucea Albert: Kihon ippon kumite; Kihon sambon kumite
  11. Nazat Alexandra: Kata individual; Kihon Kumite
  12. Crăciun David: Kihon ippon kumite;
  13. Sfircă David: Kata individual
  14. Nedelea Miruna: Ippon Shobu Jyu Kumite
  15. Bogdan Matei: Kihon ippon kumite
  16. Raţ-Dincă Darius: Kihon sambon kumite
  17. Neacşa Miguel Pedro: Kata individual
  18. Mistode Mădălin: Kihon sambon kumite
  19. Căplescu Alexandru Nicolas: Kihon sambon kumite

Medalie de argint şi titlul de Vicecampioni naţionali au obţinut următorii:

  1. Mitran Nicolas: Kata individual; Shobu sambon Jyu Kumite; Shobu Ippon Jyu Kumite
  2. Ionescu Raul: Kata individual; Kihon ippon kumite; Kihon sambon kumite
  3. Mavrodineanu Alexia: Shobu Ippon Jyu Kumite; Kihon ippon kumite
  4. Neacşa Miguel: Kihon ippon kumite; Kihon sambon kumite
  5. Dăianu Laurenţiu: Kata individual; Kihon ippon kumite
  6. Sfircă David: Kihon ippon kumite; Kihon sambon kumite
  7. Velicu Marius: Kata individual; Shobu Sambon Jyu Kumite
  8. Dina Silviu Matei: Kihon sambon kumite
  9. Ion Bogdan: Kihon ippon kumite
  10. Căplescu Alexandru: Kihon ippon kumite
  11. Bogdan Rareş: Kihon Kumite
  12. Raţ-Dincă Darius: Kata individual
  13. Crăciun David Gabriel: Kata individual
  14. Ghită Rebeca: Kihon ippon kumite
  15. Nedelea Miruna: Kihon ippon kumite
  16. Bogdan Matei: Kata individual
  17. Răucea Albert: Kata individual
  18. Tatu Alina: Kata individual

Medalie de bronz şi locul al 3-lea au obţinut următorii:

  1. Velicu Marius: Ippon shobu jyu kumite
  2. Ivan Ciprian: Ippon shobu jyu kumite
  3. Buşcă Eduard: Ippon shobu jyu kumite; Shobu Sambon Jyu Kumite
  4. Badea David: Kata individual
  5. Dincă David: Kata individual
  6. Ion Bogdan: Kata individual; Ippon shobu jyu kumite
  7. Căplescu Alexandru: Kata individual
  8. Dăianu Laurenţiu: Kihon Kumite
  9. Raţ-Dincă Darius: Kihon ippon kumite
  10. Crăciun David Gabriel: Kihon sambon kumite
  11. Tudorache Alexandru: Kihon ippon kumite
  12. Ghiţă Rebeca: Kata individual
  13. Nedelea Miruna: Kata individual
  14. Bogdan Matei: Kihon sambon kumite
  15. Nedelea Karina: Kata individual
  16. Cristea Ayan: Kihon ippon kumite; Ippon shobu jyu kumite
  17. Mavrodineanu Alexia: Kata individual
  18. Mistode Mădălin: Kata individual; Kihon ippon kumite

Chiar dacă nu au reuşit sa se claseze pe podium, o prestaţie bună au avut-o şi sportivele Cîţă Alexandra, Mucheci Andreea şi Ivănoiu Raisa, cărora le dorim mult success la următoarea participare.
De asemenea, este de menţtionat faptul că, la categoriile 9-4 kyu, CSM Alexandria a ocupat primul loc în calsamentul cluburilor participante.
Cu această ocazie dorim să îi felicităm pe toţi sportivii care dau dovadă de seriozitate, ambiţie şi dedicare la fiecare antrenament.
Mulţumiri Consiliului Local şi Primăriei Municipiului Alexandria şi conducerii clubului sportiv pentru susţinerea activităţii în Karate SKDUN, de asemenea şi părinţilor pentru încurajare şi dedicare!
Mult succes tuturor în continuare!

Oss!

- Advertisement -spot_img
- Advertisement -spot_img
spot_img
- Advertisement -spot_img

Recente

Articole similare