11 C
Judeţul Teleorman
marți, mai 14, 2024

Rezultate de excepţie obţinute de către sportivii CSM Alexandria la ediţia 2022 a Campionatului Naţional de Karate SKDUN pe echipe

Articole noi

Stiri, reportaje, anchete si informații din Teleorman.

În data de 19.11.2022, Sala Sporturilor Gabriela Szabo din Voluntari, a găzduit Campionatul Naţional de Karate SKDUN pe echipe, la care au participat 21 de cluburi din ţară.
Sportivii CSM Alexandria, aflaţi sub îndrumarea lui sensei Caracaleanu Sorin Gabriel, au participat în număr de 29, iar la finalul Campionatului, echipele clubului nostru au reuşit să se impună pe podium, cu următoarele rezultate: 12 echipe medaliate cu aur, 6 echipe medaliate cu argint şi 9 echipe medaliate cu bronz.
Competiţia a avut un nivel foarte ridicat, fiind o provocare pentru sportivii noştri datorită faptului că au fost foarte multe echipe participante pe majoritatea categoriilor, atât la probele de kata cât şi la cele de kumite.

Titlul de campioni naţionali şi medalie de aur au obţinut echipele formate din sportivii:

11. Ghiţă Rebeca, Necea Bianca, Ivănoiu Raisa-Ippon Kumite-feminin;
  12. Simionescu Vlad, Răucea Albert-Ippon Kumite-masculin.

Titlul de vicecampioni naţionali şi medalie de argint au obţinut echipele formate din sportivii:

1. Mucheci Andreea, Raţ Dincă Darius-Kata duo-mixt;
  2. Ion Bogdan, Raţ Dincă Darius-Kata duo-masculin;
  3. Nazat Alexandra, Sfircă David-Kata duo-mixt;
  4. Ionescu Raul, Răucea Albert-Kata duo-masculin;
  5. Mavrodineanu Alexia, Nazat Alexandra-Kata duo-feminin;
  6. Siteavu Matei, Badea Alexandru, Ionescu Raul-Ippon Kumite-masculin.