0.6 C
Judeţul Teleorman
miercuri, ianuarie 20, 2021

Rezultate alegeri europarlamentare pe localităţi, în Teleorman: PSD-47,5%, PNL-26,6%, USR-PLUS-8,7%

Articole noi

Ajutor financiar pentru tinerii din Teleorman, cu vârsta între 17 și 25 de ani, care vor să obțină permisul auto. Termenul limită este 23...

Prin intermediul acestui program sunt acoperite costurile necesare pentru obținerea permisului de conducere pentru tineri din medii defavorizate, pentru...

Bani de la Guvern pentru CJ Teleorman, Alexandria și alte 12 localități. 15 milioane de lei pentru plata unor lucrări finantate prin PNDL

Marți, 19 ianuarie, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a virat suma de 502.660.538,53 lei, în conturile a sute...

GCS: Un alt teleormănean a fost răpus de Coronavirus. Rata infectărilor este de 1,7 la mia de locuitori

Până astăzi, 19 ianuarie, pe teritoriul României, au fost confirmate 697.898 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus...
Info TRhttps://infotr.ro
Stiri, reportaje, anchete si informații din Teleorman.

Peste 310.000 de cetăţeni teleormăneni cu drept  ce vot au fost chemaţi duminică la urne pentru a-şi alege viitorii deputaţi din Parlamentul European. Dintre aceştia 135.315 au votat pe listele permanente şi speciale, 23.225 pe cele suplimentare, 3.300 de persoane au solicitat urna mobile, prezenţa la vot fiind de 52,23%.

După numărarea voturilor şi centralizarea rezultatelor din cele 334 de secţii de votare PSD a obţinut 74.358 de voturi, adică 47,5%, PNL -41.727  de voturi-26,6%, USR-PLUS-13.761 de voturi-8,7%, ALDE-6981 de voturi-4,4%, PMP-6.733 de voturi-4,3% şi PRO România-6.543 de voturi-4,1%.

NR. CRTLOCALITATEAVoturi valabile exprimatePSDPSD%PNLPNL%
1ALEXANDRIA17771661537,22%387921,83%
2ROSIORII DE VEDE9321344036,91%184119,75%
3TURNU MĂGURELE9367368039,29%258727,62%
4VIDELE4721207243,89%107022,66%
5ZIMNICEA5276252347,82%115321,85%
6BALACI85356866,59%10111,84%
7BĂBĂIŢA92762267,10%15116,29%
8BECIU65333351,00%20230,93%
9BEUCA84348757,77%22226,33%
10BLEJEŞTI1996136868,54%26413,23%
11BOGDANA127686467,71%16713,09%
12BOTOROAGA253268927,21%140055,29%
13BRAGADIRU114442737,33%55548,51%
14BRÂNCENI134970352,11%38428,47%
15BUJORENI61132453,03%13021,28%
16BUJORU63220933,07%30848,73%
17BUZESCU164142826,08%98459,96%
18CĂLINEŞTI1472104070,65%21614,67%
19CĂLMĂŢUIU119383870,24%28924,22%
20CĂLMĂŢUIU DE SUS88958766,03%16018,00%
21CERVENIA97657358,71%23824,39%
22CIOLĂNEŞTI83443852,52%13916,67%
23CIUPERCENI90343247,84%29532,67%
24CONŢEŞTI1559116774,86%1479,43%
25COSMEŞTI123815012,12%766,14%
26CRÂNGENI108361356,60%22420,68%
27CRÂNGU70348969,56%11316,07%
28CREVENICU79646358,17%18322,99%
29DIDEŞTI46115934,49%24252,49%
30DOBROTEŞTI166191855,27%30718,48%
31DRACEA84137844,95%32238,29%
32DRĂCŞENEI80651063,28%20024,81%
33DRĂGĂNEŞTI DE VEDE71823933,29%22631,48%
34DRĂGĂNEŞTI-VLAŞCA157246929,83%64941,28%
35FÂNTÂNELE87147754,76%27531,57%
36FRĂSINET86632137,07%15618,01%
37FRUMOASA106062358,77%22120,85%
38FURCULEŞTI129347236,50%58445,17%
39GĂLĂTENI115170461,16%24421,20%
40GRATIA1432104372,84%15811,03%
41ISLAZ2219116652,55%54124,38%
42IZVOARELE108048945,28%37935,09%
43LISA87525028,57%52459,89%
44LIŢA111656150,27%25222,58%
45LUNCA93548551,87%11912,73%
46MĂGURA150499065,82%20113,36%
47MĂLDĂENI166869641,73%51931,12%
48MÂRZĂNEŞTI182668237,35%79643,59%
49MERENI107723922,19%70665,55%
50MOŞTENI8778910,15%70680,50%
51MAVRODIN82749059,25%14617,65%
52NANOV167878546,78%50430,04%
53NĂSTURELU94421622,88%37940,15%
54NECŞEŞTI67619929,44%18427,22%
55NENCIULEŞTI94444847,46%18619,70%
56OLTENI141147033,31%26618,85%
57ORBEASCA2699162760,28%48918,12%
58PERETU240674430,92%69829,01%
59PIATRA159153033,31%63639,97%
60PIETROŞANI114557149,87%28825,15%
61PLOPII-SLĂVITEŞTI131456943,30%65249,62%
62PLOSCA194660831,24%93548,05%
63POENI130378860,48%18314,04%
64POROSCHIA2798188267,26%38513,76%
65PURANI90238342,46%35839,69%
66PUTINEIU111752146,64%41937,51%
67RĂDOIEŞTI76345259,24%17122,41%
68RĂSMIREŞTI43511726,90%21449,20%
69SALCIA133782161,41%28121,02%
70SĂCENI57332757,07%15026,18%
71SAELELE142798168,75%18212,75%
72SÂRBENI64129546,02%13921,68%
73SCRIOAŞTEA169692154,30%34220,17%
74SCURTU MARE91555760,87%18420,11%
75SEACA98652052,74%35335,80%
76SEGARCEA-VALE143785559,50%37125,82%
77SFINŢEŞTI46717737,90%4910,49%
78SILIŞTEA102041740,88%26626,08%
79SILIŞTEA-GUMEŞTI95632534,00%37138,81%
80SLOBOZIA MÂNDRA86463273,15%11212,96%
81SMÂRDIOASA95560162,93%19820,73%
82STEJARU107987681,19%958,80%
83SUHAIA101329228,83%52852,12%
84ŞTOROBĂNEASA127474958,79%34326,92%
85TALPA124494575,96%17814,31%
86TĂTĂRĂŞTII DE JOS131889768,06%24818,82%
87TĂTĂRĂŞTII DE SUS139240429,02%83860,20%
88TRAIAN81247558,50%16420,20%
89TRIVALEA-MOŞTENI103172470,22%13613,19%
90TROIANUL127944234,56%55643,47%
91ŢIGĂNEŞTI2393155965,15%42317,68%
92UDA-CLOCOCIOV71646464,80%15421,51%
93VÂRTOAPE154732220,81%94961,34%
94VEDEA1907155281,38%19110,02%
95VIIŞOARA96026427,50%54456,67%
96VITĂNEŞTI159394659,38%38524,17%
97ZÂMBREASCA68351975,99%9914,49%


- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

Recente

Ajutor financiar pentru tinerii din Teleorman, cu vârsta între 17 și 25 de ani, care vor să obțină permisul auto. Termenul limită este 23...

Prin intermediul acestui program sunt acoperite costurile necesare pentru obținerea permisului de conducere pentru tineri din medii defavorizate, pentru...

Bani de la Guvern pentru CJ Teleorman, Alexandria și alte 12 localități. 15 milioane de lei pentru plata unor lucrări finantate prin PNDL

Marți, 19 ianuarie, Ministerul Dezvoltării, Lucrărilor Publice și Administrației a virat suma de 502.660.538,53 lei, în conturile a sute de unități administrativ teritoriale din...

GCS: Un alt teleormănean a fost răpus de Coronavirus. Rata infectărilor este de 1,7 la mia de locuitori

Până astăzi, 19 ianuarie, pe teritoriul României, au fost confirmate 697.898 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID-19). 630.236 de pacienți au...

Concurenţă acerbă pentru cele trei posturi de agent la Poliţia Animalelor Teleorman. 64 dosare depuse, jumătate invalidate

Aproximativ 5.000 de candidaţi, din întreaga ţară, s-au înscris la concursul pentru ocuparea posturilor de agent de poliţie sau ofiţer specialist-medic veterinar, în cadrul...

Tinerii fermieri din Teleorman pot depune cereri pentru concesionarea de teren agricol. Suprafeţe disponibile în cinci localităţi din judeţ

Începând de luni, 18 ianuarie, tinerii fermieri din judeţul Teleorman pot depune cereri pentru concesionarea unor suprafeţe de teren. Într-un mesaj postat pe pagina...

Articole similare