marți, mai 14, 2024

FC Pucioasa – Sporting Roşiori 4-2 (1-0)… Şi situaţia la Sporting se complică!

Articole noi

Stiri, reportaje, anchete si informații din Teleorman.

Partida a debutat printr-un joc echilibrat, de tatonare, din partea celor două echipe. De altfel, până în minutul 25 al jocului, nu am consemnat nicio ocazie clară de gol. În minutul 25, în urma unei centrări a lui Lătea, Roman a ratat oportunitatea de a marca, trimiţând balonul pe lângă poarta dâmboviţenilor din 5 metri. În minutul 35, gazdele deschid scorul în urma unei lovituri libere executată de la 30 metri de buturile porţii aparate de Horia.
Până la pauză, nu s-a mai consemnat nici o oportunitate clară de a se marca din partea nici uneia dintre combatante.
Imediat după debutul reprizei a doua, gazdele îşi măresc avantajul printr-un gol marcat din penalty, acordat în urma unui fault petrecut în suprafaţa de pedeapsă a roşiorenilor. Golul s-a marcat în minutul 47 al jocului. Din acest moment, gazdele pun stăpânire pe joc şi punctează a treia oară, în minutul 50.
Pe final de partidă roşiorenii revin în joc şi punctează de două ori prin Velică în minutul 80 şi Manda în minutul 85. În prelungiri, gazdele punctează pentru a patra oară. Meciul se încheie cu scorul de 4-2 şi situaţia la Sporting se complică serios. Sâmbătă, de la ora 15:00, la Roşiorii de Vede vine Hermannstad 2 Sibiu, o echipă extrem de „artatoasa” şi greu de răpus.
Pentru Sporting au jucat: Ciobanu-Fieraru, Floricel, Piciu, Chivu-Latea, Ciubuc, Scumpu, Brânceanu-Simian, Roman.

Marian AMUZA

spot_img

Recente

Spitalul Judeţean de Urgenţă Alexandria face angajări. Se caută infirmieră şi asistenţi medicali

În următoarea perioadă, câteva instituţii publice şi primării din judeţul Teleorman vor organiza concurs pentru ocuparea unor funcţii declarate...