19.2 C
Judeţul Teleorman
marți, mai 14, 2024

Distribuție Oltenia angajează specialist mentenanță (Electrician mentenanță reţele electrice MT/ JT)

Articole noi

Info TRhttps://infotr.ro
Stiri, reportaje, anchete si informații din Teleorman.

Departament: Mentenanţă şi Exploatare MT- JT – CEJ Teleorman
Locația: Alexandria

Cerințe de calificare:

  • Studii medii: școală profesională sau liceu profil electric;
  • Cunoștințe privind activitatea în instalațiile electroenergetice;
  • Cunoștințe tehnice privind exploatarea LEA, LES si PT MT/JT;
  • Capacitatea de a lucra în echipă în condiții limită;
  • Abilităţi de organizare şi gestionare a timpului de lucru;
  • Nivel ridicat de etică și integritate morală;
  • Spirit de inițiativă, creativitate, flexibilitate, adaptare rapidă la medii noi, atitudine proactivă;
  • Permis de conducere categoria B.

Responsabilități principale:

  • Realizează serviciul de mentenanță pentru instalațiile și echipamentele electrice aflate în administrarea CEJ MT – JT;
  • Execută lucrări de defrișări vegetație și toaletare/ decoronare arbori în rețelele de joasă tensiune și punctual în rețelele de medie și înaltă tensiune din cadrul DEO (fasonator mecanic);
  • Execută lucrări de mentenanță minoră, înlocuire izolatori/armături LEA JT, înlocuire branșamente, firide branșament, înlocuire izolator MT, refacere contacte în LEA JT, LES JT, PTA, PTCZ, PTAM, PTAB, reîntindere conductoare la săgeată în LEA JT, LEA MT, eliminare puncte calde identificate în urma termoviziunii, inscripționări de securitate și identificare, echilibrări sarcină și calibrare protecții;
  • Conduce vehicul aflat în dotare pentru îndeplinirea sarcinilor de serviciu aferente postului.

Se oferă:

  • Pachet salarial motivant;
  • Posibilitatea dezvoltării unei cariere de succes într-o companie multinațională;
  • Mediu de lucru stimulativ într-o echipă de specialiști.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită până la data de 20.01.2020, ora 13:00, un Curriculum Vitae însoțit de o scrisoare de intenție, menționând poziția pentru care aplică, la sediul Distribuție Oltenia, situat în Alexandria, str. Negru-Voda nr.212, Jud. Teleorman sau la adresa de e-mail jobs@distributieoltenia.ro.

Numai persoanele selectate vor fi contactate.

- Advertisement -spot_img
spot_img

Recente

Spitalul Judeţean de Urgenţă Alexandria face angajări. Se caută infirmieră şi asistenţi medicali

În următoarea perioadă, câteva instituţii publice şi primării din judeţul Teleorman vor organiza concurs pentru ocuparea unor funcţii declarate...

Articole similare