11.9 C
Judeţul Teleorman
marți, mai 14, 2024

Distribuţie Oltenia angajează Specialist Documentații CPT

Articole noi

Info TRhttps://infotr.ro
Stiri, reportaje, anchete si informații din Teleorman.

Departament: CPT
Locația: Alexandria

Cerințe de calificare:

  • Studii superioare tehnice de specialitate electrică (electrotehnică, energetică, electromecanică);
  • Experiență de minim doi ani în domeniul energetic;
  • Cunoștințe în domeniul distribuției și măsurării energiei electrice, proiectării și execuției instalațiilor electrice de distribuție/ alimentare și utilizare;
  • Cunoștințe de utilizare a aparatelor electrice de măsurare și de verificare a grupurilor de măsură, montaje directe, semidirecte, indirecte;
  • Cunoașterea legislației și a metodologiei privind determinarea CPT-ului în rețelele de distribuție;
  • Capacitatea de a redacta rapoarte clare, concise, precise și la termen;
  • Abilitatea de a păstra o atitudine echilibrată și calmă în situații dificile;
  • Abilități de comunicare, mediere;
  • Cunoștințe foarte bune de operare în MS Office (word, excel);
  • Cunoștințe foarte bune de utilizare a sistemelor informatice (SAP, Converge);
  • Capacitatea de a lucra în echipă, în condiții de stres și de a gestiona mai multe sarcini simultan;
  • Permis de conducere categoria B.

Responsabilități principale:

  • Lunar întocmește Bilanțul de Energie Redus și Bilanțul de Energie pe nivele de tensiune al companiei;
  • Coordonează monitorizarea punctelor de măsură din capetele opuse ale punctelor de schimb cu entități vecine (CHE, CET, Transelectrica și filialele vecine);
  • Urmărește lunar cantitățile de energie electrică necesare pentru acoperirea consumului din spațiile administrative și tehnologice;
  • Verifică lunar pierderile de energie electrică facturate consumatorilor datorită lipsei de coincidere a punctului de măsurare cu punctul de delimitare al instalațiilor  electrice, folosind rapoarte SAP;
  • Monitorizează lunar cantitățile de energie electrică active, distribuite furnizorilor conform rapoartelor SAP;
  • Monitorizează lunar cantitățile de energie electrică active, distribuite consumatorilor captivi și eligibili, conform rapoartelor SAP;
  • Efectuează analize lunare ale pierderilor de energie electrică pe nivele de tensiune și zonale.

Se oferă:

  • Pachet salarial motivant;
  • Posibilitatea dezvoltării unei cariere de succes într-o companie multinațională;
  • Mediu de lucru stimulativ într-o echipă de specialiști.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită până la data de 12.09.2018, ora 13:00, un Curriculum Vitae însoțit de o scrisoare de intenție, menționând poziția pentru care aplică, la sediul Distribuție Oltenia SA, situat în Alexandria, str. Tudor Vladimirescu, nr. 43 – 47, jud. Teleorman.

- Advertisement -spot_img
spot_img

Recente

DANIEL BĂCANU-Primar Lisa. Cu o echipă de oameni bine instruiţi, comuna Lisa are viitorul asigurat

Daniel Băcanu, candidatul PNL pentru primăria Lisa, este unul dintre cei mai apreciaţi primari din judeţul Teleorman. Serios, onest...

Articole similare