11.9 C
Judeţul Teleorman
marți, mai 14, 2024

Distribuţie Oltenia angajează Specialist Documentaţii CPT

Articole noi

Info TRhttps://infotr.ro
Stiri, reportaje, anchete si informații din Teleorman.

Departament: CPT
Locaţia: Alexandria

Cerinţe de calificare:

  • Studii superioare tehnice de specialitate electrică (electrotehnică, energetică, electromecanică);
  • Experienţă de minim doi ani în domeniul energetic;
  • Cunoştinţe în domeniul distribuţiei şi măsurării energiei electrice, proiectării şi execuţiei instalaţiilor electrice de distribuţie/ alimentare şi utilizare;
  • Cunoştinţe de utilizare a aparetelor electrice de măsurare şi verificare grupuri de măsură, montate direct, semidirect, indirect;
  • Cunoaşterea legislaţiei şi metodologiei privind determinarea CPT în reţelele de distribuţie;
  • Capacitatea de a redacta rapoarte clare, concise, precise şi la termen;
  • Abilitatea de a păstra o atitudine echilibrată şi calmă în situaţii dificile;
  • Abilităţi de comunicare, mediere;
  • Cunoştinţe foarte bune de operare în MS Office (word, excel);
  • Cunoştinţe foarte bune de utilizare a sistemelor informatice (SAP, Converge);
  • Capacitatea de a lucra în echipă, în condiţii de stres şi de a gestiona mai multe sarcini simultan;
  • Permis de conducere categoria B.

Responsabilităţi principale:

  • Lunar întocmeşte Bilanţul de Energie Redus şi Bilanţul de Energie pe nivele de tensiune al companiei;
  • Coordonează monitorizarea punctelor de măsură din capetele opuse ale punctelor de schimb cu entităţi vecine (CHE, CET, Transelectrica şi filialele vecine);
  • Urmăreşte lunar cantităţile de energie electrică necesare pentru acoperirea consumului din spaţiile administrative şi tehnologice;
  • Verifică lunar pierderile de energie electrică facturate consumatorilor datorită necoincidenţei punctului de măsurare cu punctul de delimitare al instalaţiilor electrice, folosind rapoarte SAP;
  • Monitorizează lunar cantităţile de energie electrică activă, distribuită furnizorilor conform rapoartelor SAP;
  • Monitorizează lunar cantităţile de energie electrică activă, distribuită consumatorilor captivi şi eligibili, conform rapoartelor SAP;
  • Efectuează analize lunare ale pierderilor de energie pe nivele de tensiune şi zonale.

Se oferă:

  • Pachet salarial motivant;
  • Posibilitatea dezvoltării unei cariere de succes într-o companie multinaţională;
  • Mediu de lucru stimulativ într-o echipă de specialişti.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită până la data de 25.02.2019, ora 13:00, un Curriculum Vitae însoţit de o scrisoare de intenţie, menţionând poziţia pentru care aplică, la sediul Distribuţie Oltenia SA, situat în Alexandria, str. Tudor Vladimirescu, nr. 43 – 47, jud. Teleorman.

Pentru a consulta bibliografia, accesaţi website-ul www.distributieoltenia.ro, secţiunea Cariere /Oportunităţi în carieră/ Bibliografie.

- Advertisement -spot_img
spot_img

Recente

DANIEL BĂCANU-Primar Lisa. Cu o echipă de oameni bine instruiţi, comuna Lisa are viitorul asigurat

Daniel Băcanu, candidatul PNL pentru primăria Lisa, este unul dintre cei mai apreciaţi primari din judeţul Teleorman. Serios, onest...

Articole similare